Hakkımızda

Önceki Sayfaya Dön

Hakkımızda

SEFİR TURİZM’E DAİR


Gönül Coğrafyanızdaki SEFİR’iniz. Hep "ilk"lerin gezisini düzenleyen şirketiniz…


SEFİR Turizm 13 Aralık 1996 tarihinde kuruldu. O günden bu yana Turizm Bakanlığı'nın A 3459 sayılı İşletme Belgesi ile Türkiye'den sizleri gönül coğrafyanız Mekke, Medine, Kudüs, Orta Asya, Balkanlar’a götürüyoruz. 

2003 yılında Umre ve Hac hizmetlerimize ilave olarak Suriye gezilerimizi ekledik.

 

       


2004 yılında Suriye’ye ve hizmetlerimize duyulan teveccühten dolayı Türkiye’de İLK KEZ uygulanan yeni bir güzergah ekledik: Hz. İbrahim’in seyahat yolunda SURİYE-ÜRDÜN-KUDÜS GEZİSİ
Suriye-Ürdün-Kudüs Gezilerimiz’de doyumsuz bir tarih yaşarken çok kıymetli arkadaşlıklar edindik.

 

     


2004 yılında Suriye-Ürdün-Kudüs Gezilerimiz yetmedi, bu sefer Mısır’ı ekleyerek yine Türkiye’de İLK KEZ Suriye-Ürdün-Kudüs-Mısır: Ortadoğu Gezisi düzenlemeye başladık. Türkiye’den başlayan bu gezimizde, (Suriye) Halep’ten İskenderiye’ye (Mısır) kadar Ortadoğu’da gezilmeyen yer bırakmadık.


Yine TÜRKİYE’DE İLK KEZ 2004 yılında Umrecilerimiz ve Hacılarımız için yeni bir güzergah belirledik: ÜÇ MESCİD BİR ARADA: KUDÜS BAĞLANTILI UMRE. Bu güzergâhımızda “İbadet için seyahat edilebilecek Üç Mescit'te bir Cuma Namazı" kılınmasını sağladık. Bu programımıza rağbet her geçen yıl artıyor. Aynı zamanda Hicaz’a ve Kudüs’e olan ilgimizden dolayı hiçbir kar amacı gütmeden diğer şirketlere tecrübemizi aktardık ki, bu coğrafyalara daha çok ziyaretçi gidebilsin.

  


Tüm bu programlarımı devam ederken 2008 yılında SURİYE ve IRAK TURU'NU gerçekleştirdik. Umremizi eda ettikten sonra uçakla sahabeler şehri Şam’a geçtik, ziyaretlerimizi yaptık. Uçakla Bağdat’a hareket ettik. Bağdat-Kerbela-Necef şehirlerinde bulunan Hz. Ali (r.a), İmam-ı Azam Ebu Hanife ve Cüneyd-i Bağdadi’nin kabirlerini ziyaret ettik. Aynı yıl bu rotamıza Ürdün ve Kudüs’ü de ekleyerek SURİYE-ÜRDÜN-KUDÜS-IRAK BAĞLANTILI UMRE programımızı katalogumuza dahil ettik.


2010 yılında Balkan turlarına başladık. İlk adım Bosna Hersek’e turlar gerçekleştirdik. Daha sonra BAŞTAN BAŞA BALKANLAR: KOSOVA-MAKEDONYA-KARADAĞ-ARNAVUTLUK-BOSNA HERSEK-SIRBİSTAN rotasını belirledik.


2014 yılında ORTA ASYA’YA SEYR-Ü SEFER ismiyle Kırgızistan-Kazakistan-Özbekistan’ın dahil olduğu Orta Asya gezilerimize başladık. Bu gezimizde Peygamberimizin amcasının oğlu Kusam İbn Abbas, İmam Buhari, Bahaeddin Nakşibendi’nin kabirlerini ziyaret ederken Türkistan’ın enfes mimarisine şahit olduk.


Sefir Turizm titiz ve özgün bir şekilde 26. Yılın sonu itibariyle SİZ, YANİ DOSTLARIMIZ için 20 dolayında Yurtdışı destinasyonu ile Umre ve Hac rotaları sunmaktadır.


Bir terzi edasıyla, iğne ile kuyu kazarcasına, klasik formatları kırarak farklı rotalar belirledik. Yeni seyahat rotalarımızla TÜRKİYE’DE BİR İLK OLMAYI SÜRDÜRMEYE devam edeceğiz.