Ramazan Ayında Kudüs Turu - 18 Mayıs 2018

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 
Broşür için Tıklayın

Herkes KUDÜS'ü görsün ve Herkes MESCİD-İ AKSA'da Cuma Namazı kılsın diye,  sizleri KUDÜS'e davet ediyoruz.   Mescid-i Aksa'da 1 CUMA NAMAZI , 3 TERAVİH NAMAZI kılalım......

 
BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.                                                                                                                                           
KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i AksaHz. Davud (as) ve Hz Meryem validemizin kabirleri. Hıristiyanların Kıyamet Kilisesi ve Yahudilerin Ağlama Duvarı. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül AdeviyyeEL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.
 
   

 

8 HAZİRAN Cuma 2018 : İSTANBUL -TELAVİV -KUDÜS - CUMA NAMAZI
Diğer şehirlerden gelen yolcularımızla (İç hat uçak bağlantısı ücrete dahildir) İstanbul Atatürk Havalimanında buluşma Türk Hava Yolları ile TK810 sefer sayılı uçağı ile saat 00:05’te İstanbul - Tel Aviv  uçuş. Saat 02:10’da Tel Aviv-Yafa'ya varış. Pasaport işlemlerinin ardından Kudüs'e geçiş. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Namaz sonrası Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra  (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidive Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA. Cuma namazı sonrası otelde dinlenme. Daha sonra Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz. Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat  ettiği yerin görülmesi. İftar yemeği.Teravih Namazı Mescid-i Aksa’da..

9 HAZİRAN Cumartesi 2018 : KUDÜS - HALHUL -EL HALİL
Sahur otelimizde. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Saat 09:00’a kadar dinlenme. Filistin şehri El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasında Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil'de Haremi İbrahim caminde medfun Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub ve zevcelerinin  kabirlerini ziyaret. Dönüş yolunda Beyt Lahm'de Hz. İsa'nın dünyaya geldiği mekanın görülmesi. Kudüs'e varış. İftar yemeği. Teravih Namazı Mescid-i Aksa’da..

10 HAZİRAN Pazar 2018 : KUDÜS-  ZEYTİN DAĞI - LUT GÖLÜ - ERİHA
Sahur otelimizde. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Zeytin Dağı'ndan Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerden Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabri şeriflerini ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 10 bin yıllık Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi  (rakım -400mt) Lut Gölü'nün görülmesi. İftar yemeği. Saat 21:00’de Tel Aviv havalimanına transfer.

 

11 HAZİRAN Pazartesi 2018 : TELAVİV  - İSTANBUL (TÜRKİYE)
Türk Hava Yolları'nın TK791 sefer sayılı uçağı ile saat 00:55  Tel Aviv- İstanbul uçuş. Saat 03:05’te İstanbul varış. (İç hat uçak bağlantısı ücrete dahildir)

 

PROGRAMIN GERÇEKLEŞECEĞİ DİĞER TARİHLER

- 18-21 MAYIS 2018 (450 €)

- 25-28 MAYIS 2018 (450 €)

- 7-11 HAZİRAN 2018 (499 €)

                                             

 

 

 

 

Tur Hakkında Broşür


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 18 Mayıs 2018

Dönüş Tarihi: 21 Mayıs 2018


Fiyata Dahil Hizmetler

Gidiş dönüş uçak bileti

National veya Seven Arches v.b (4 yıldızlı) otellerde konaklama

Sahur ve İftar yemekleri

Vize ve harç ücretleri

Anılan ziyaretler

Lüks otobüslerle transfer

Sefir Turizm özel rehber ve yerel rehberler

Sefir Turizm özel Kudüs gezi kitabı

KDV


Biz Sizi Arayalım