Kadir Gecesi KUDÜS Gezisi - 21 Haziran 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.


KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

 

21 Haziran 2017 Çarşamba KADİR GECESİ ANKARA - TEL AVİV - KUDÜS
Ankara'dan saat 08:00'de İstanbul aktarmalı Tel Aviv'e uçuş. Saat 13:20'de Tel Aviv'e varış. Pasaport işlemlerinin ardından Kudüs'e hareket. Otele yerleşme. Dinlenme. İftar. Peygamberimizin Mir'ac'a yükseldiği MESCİD-İ AKSA ve MUALLAK TAŞI'nda Akşam ve Yatsı (Teravih) namazları ile KADİR GECESİ'nin eda edilmesi. 

22 Haziran 2017 Perşembe KUDÜS - ERİHA - LUT GÖLÜ
Sahur. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Zeytin Dağı'nda KUDÜS'ün panoramik seyri. Hendek Savaşının fikrini veren Selman-ı Farisi ve kadın velilerden Rabiatül Adeviyye'nin makamlarını ziyaret. Kıyamet vadisinde Hz. Meryem'in kabri ve Hz. İsa'nın (as) son namazını kıldığı yerin görülmesinin ardından Mescid-i Aksa'nin avlusuna geçiyoruz. Mescid-i Aksa avlusundaki Kubbet’ül Sahra (Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa'yı ziyaret. Öğle namazı Mescid-i Aksa'da. Namaz sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği yer olan Kıyamet Kilisesi’nin görülmesi. Eriha şehrine hareket. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Eriha'nın görülmesinin ardından Hz. Musa'nın 8as) makamını ve Lut kavminin helak olduğu Lut Gölü'nün görülmesi. Kudüs'e dönüş. İftar. Akşam ve yatsı (teravih) namazları Mescid-i Aksa'da.  

23 Haziran 2017 Cuma KUDÜS - EL HALİL - HALHUL - BEYT LAHM
Sahur. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Hz. Davud'un (as) kabri, Hz. Meryem'in son nefesini verdiği yer ve Hz. İsa'nın (as) havarileriyle son akşam yemeği yediği yerin görülmesinin ardından El Halil şehrine hareket. Yol üzerinde Halhul kasabasında Hz. Yunus'un (as) makamını ziyaret. El Halil'de Halilurrahman Cami'de medfun Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as) ve Hz. Yakub (as) le zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Kudüs'e dönüş yolunda Beyt Lahm şehrine giriyoruz. Burada Hz. İsa'nın (as) dünyaya geldiği mağaranın görülmesinin ardından Kudüs'e varış. İftar. Akşam ve yatsı (teravih) namazları Mescid-i Aksa'da. 

24 Haziran 2017 Cumartesi KUDÜS - TEL AVİV YAFA - ANKARA 
Sahur. Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kudüs'ten ayrılıyoruz. Yafa şehir gezisi. II. Abdülhamid'in yaptırdığı saat kulesi, karakol binası, Bahriye, Mahmudiye ve Hasan Bey Camilerin görülmesi. Tel Aviv Havalimanına transfer. Saat 14:15'te Tel Aviv'den İstanbul aktarmalı Ankara'ya hareket.

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 21 Haziran 2017

Dönüş Tarihi: 24 Haziran 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Gidiş-Dönüş uçak bileti (Türkiye'nin her yerinden bağlantı dahil)

Vize ve harç ücretleri

4 yıldızlı otellerde konaklama

Açık büfe sahur ve iftar

Sefir Turizm özel Kudüs kitapçığı

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Türkçe rehberlik hizmeti


Biz Sizi Arayalım