19 Mayıs Tatilinde KUDÜS - 18 Mayıs 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.


KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

 

18 Mayıs 2017 Perşembe İstanbul - Telaviv - Yafa - Halil - Kudüs
Saat 12:20’de Pegasus havayolları ile  İstanbul - Telaviv’e uçuş.Telaviv ve Yafa Şehir gezileri, Yafa’da bulunan Osmanlı Abdülhamit  Saat Kulesi,Karakol Binası, Bahriye,Mahmudiye ve Hasan Bek cami ziyareti. El Halil’e hareket.Yol üzerindeki Halhul kasabasındaki Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. Haremi İbrahimi caminde medfun  Hz.İbrahim, Hz.İshak  ve Hanımlarının kabirlerini ziyaret. Kudüs’e hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

19 Mayıs 2017 Cuma Kudüs - CUMA NAMAZI
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.Cuma öncesi  Mescid-iAksa avlusundaki Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı),Burak Mescidi, Mervan Mescidi  ve Kadim Aksa ziyaret.CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA..Cuma sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği yer olan Kıyamet Kilisesi’nin görülmesi.Hz.Davut kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi.Akşam ve yatsı  namazları Mescid-i Aksa’da..

20 Mayıs 2017 Cumartesi Kudüs - Zeytin Dağı - Eriha - Lut Gölü
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.. Kahvaltı sonrası, Zeytin Dağı’nda Selman-ı Farisi ve Rabiat’ül Adeviyye türbelerinin ziyareti. Eriha’ya hareket.Hz.Musa Makamını ziyaret, Tarihi Eriha Şehri ve Lut Kavminin helak olduğu Lut Gölü’nün görülmesi. Kudüs’e varış. Akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da.

21 Mayıs 2017 Pazar Kudüs - İstanbul
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da . Saat 07:00’de otelden ayrılış. Saat 15:35’te Telaviv- İstanbul uçuş.

 

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 18 Mayıs 2017

Dönüş Tarihi: 21 Mayıs 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Sabiha Gökçen -Telaviv -Sabiha Gökçen gidiş-dönüş uçak bileti (diğer şehirlerden iç hat bağlantı ücreti 50 $’dır)

Vize ve Harç ücretleri

4 Yıldızlı otellerde konaklama

Açık Büfe sabah +akşam yemekleri

Sefir Tur özel Kudüs Kitabı

Tüm Müze ve ören yeri ücretleri

Türkçe rehberlik hizmeti


Biz Sizi Arayalım