Kudüs – Mısır - Umre (30 - 20 Aralık 2017) - 30 Kasım 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

 

 
BU GEZİYİ 2007 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.                                                                                                                                           
KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i AksaHz. Davud (as) ve Hz Meryem validemizin kabirleri. Hıristiyanların Kıyamet Kilisesi ve Yahudilerin Ağlama Duvarı. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül AdeviyyeEL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.
MISIR'da güzelliğiyle büyüleyen KIZILDENİZ, Hz. Musa'nın (as) Allah (cc) ile konuştuğu TUR-İ SİNA ve MUKADDES TUVA VADİSİ, İki kıtayı birbirinden ayıran SÜVEYŞ KANALI, dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapan KAHİRE, Akdeniz'in incisi İSKENDERİYYE

 

30 KASIM PERŞEMBE: İSTANBUL - TELAVİV - YAFA - HALİL -   KUDÜS
FLYPEGASUS’un PC781 sefer sayılı uçağı ile saat 08:05’te İstanbul(SABİHA GÖKÇEN)- TELAVİV uçuş. Saat 09:10’da Telaviv’e varış. Kudüs’te otele yerleşme ve akşam yemeği. Yafa’da Akdeniz kenarında bulunan Osmanlı Abdülhamit Han Saat Kulesi,Karakol Binası, Bahriye, Mahmudiye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Daha sonra El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasındaki Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil Haremi İbrahim caminde medfun  Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub  ve Hanımlarının kabirlerini ziyaret.

01 ARALIK CUMA : TAM GÜN KUDÜS
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı. Cuma öncesi Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği  Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi  ve Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA. Cuma sonrası  Ağlama Duvarı ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle  son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi.Yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

02 ARALIK CUMARTESİ: ZEYTİN DAĞI - ERİHA - HZ.MUSA MAKAMI - LUT GÖLÜ - DAHAB
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı, Zeytin Dağı’nda Kudüs manzarasının seyri. Zeytin dağında, Selman-ı Farisi ve kadın veliyelerden Rabiat’ül  Adeviyye’nin makamlarını ziyaret. Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 15 bin yaşındaki Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu Lut Gölü’nün görülmesi. Eliat - Taba sınır kapısından  Mısır’a giriş. Dahab’ta otele yerleşme ve akşam yemeği.

03 ARALIK PAZAR: DAHAB - TURİ SİNA
Kahvaltı sonrası Kızıldeniz’de deniz keyfi.İsteyenler denize girebilir. Glassboat ile Kızıldeniz’in tabanında yeralan şahane  mercanların seyredilmesi., Tur-i Sina’ya hareket. Hz. Musa’nın Allah(cc) ile görüştüğü mekan Mukaddes Tuva Vadisi, Tecelli Tepesi ve Tur-i Sina’yı ziyaret. Otel yerleşme.

04 ARALIK PAZARTESİ: KAHİRE
Kahvaltı sonrası Kahire’ye hareket. Hz.Musa’nın Kızıldeniz’i geçtiği yerde 12 Hz.Musa kuyularının görülmesi. Kahire’de otele yerleşme.

05 ARALIK SALI: KAHİRE
Kahvaltı sonradı dünyanın yedi harikasından Giza Piramitlerinin (Keops,Kefren,Mikerinos)gezilmesi. Papirus Kağıt Atölyesi, Mısır Müzesi,Nil’de öğle yemeği. İslami Msır olarak bilinen Fustat tan Kahire’nin en eski camisi olan Amr Bin As Cami, İmamı Şafi Cami ve türbesi. Selahaddin-i Eyyübi Kalesi  içinde Mısır valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa cami ve diğer eserlerin ziyareti, Hasan Paşa  cami, Ezher Cami ve üniversitesi, Tolunoğlu Camileri gezilmesi. Otele  geçiş, akşam yemeği.

06 ARALIK ÇARŞAMBA: KAHİRE - İSKENDERİYYE
Kahvaltı sonrası Mısır’ın 2. Büyük şehri ve Akdeniz’in incisi İskenderiyye’ye hareket. Tarihi İskenderiyye kütüphanesinin yerine yapılan İskenderiye Kütüphanesi, İskenderiyye Feneri. Kral Faruk dönemine kadar kullanılan, bahçesiyle meşhur Muntezeh Sarayı ve Kayıtbay Kalesi’nin gezilmesi.Kahire’ye dönüş.

07 ARALIK PERŞEMBE : KAHİRE - CİDDE
İskenderiyye’den tekrar Kahire’ye dönüş. Saat 20:50’de Cidde’ye uçuş. Mekke’de otele yerleşme.
08 ARALIK CUMA : MEKKE
Mescid-i Haram’da Cuma namazı.
09-12 ARALIK : Serbest vakit.        
12 ARALIK: Mekke ziyaretleri.
14 ARALIK : Curane Umresi
15 ARALIK: Cuma namazı.

16 ARALIK: Hudeybiye Umresi
17 ARALIK: Medine’ye hareket.
18 ARALIK: Medine ziyaretleri.
19 ARALIK: Medine ziyaretleri
20 ARALIK: Türkiye’ye dönüş.

 

KUDÜS GEZİLERİMİZİN GERÇEKLEŞECEĞİ DİĞER TARİHLER

  • 4 Ekim - 12 Ekim 2017 KUDÜS - TURİ SİNA - MISIR GEZİSİ için Tıklayınız. (Sadece SEFİR'de)
  • 26 Ekim - 29 Ekim 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız
  • 30 Kasım - 3 Aralık 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız.
  • 14 Aralık - 17 Aralık 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız.
 
 

 
 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 30 Kasım 2017

Dönüş Tarihi: 20 Aralık 2017


Biz Sizi Arayalım