Kudüs ve Mescid-i Aksa Gezisi - Ekim - 26 Ekim 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

Herkes KUDÜS'ü görsün ve Herkes MESCİD-İ AKSA'da Cuma Namazı kılsın diye, THY kalitesiyle uygun fiyata sizleri KUDÜS'e davet ediyoruz.

 
BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.                                                                                                                                           
KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i AksaHz. Davud (as) ve Hz Meryem validemizin kabirleri. Hıristiyanların Kıyamet Kilisesi ve Yahudilerin Ağlama Duvarı. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül AdeviyyeEL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.
 
   

26 Ekim 2017 Perşembe Türkiye – Tel Aviv – Yafa – Halhul - El Halil – Beyt Lahm - Kudüs
Türkiye'nin diğer şehirlerinden iç hat bağlantı isteyen yolcularımızla Atatürk Havalimanında buluşma. Saat 01:40’da THY’nin TK792 sefer sayılı uçağıyla Tel Aviv’e hareket. Pasaport işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Telaviv ve Yafa Şehir gezilerine başlıyoruz: Yafa’da Akdeniz kenarında bulunan Osmanlı Abdülhamit  Saat Kulesi, Karakol Binası, Bahriye, Mahmudiye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Daha sonra El Halil’e hareket. Yol üzerindeki Halhul kasabasındaki Hz.Yunus (as) makamını ziyaret. El Halil Haremi İbrahim caminde medfun  Hz.İbrahim, Hz.İshak, Hz. Yakub  ve Hanımlarının kabirlerini ziyaret. Kudüs’e hareket. Hz. İsa ve Hz. Davud’un (as) memleketi Beyt Lahm’de Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın görülmesinin ardından Kudüs’teki otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da.

27 Ekim 2017 Cuma Kudüs - CUMA NAMAZI
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Cuma öncesi Mescid-i Aksa avlusundaki Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi  ve Kadim Aksa ziyaret. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’DA. Cuma sonrası Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği yer olan Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Hz.Davud’un (as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

28 Ekim 2017 Cumartesi Kudüs - Zeytin Dağı - Eriha - Lut Gölü
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası, Zeytin Dağı’nda Kudüs manzarasının seyri. Zeytin dağında, Hendek savaşının fikrini sunan Selman-ı Farisi ve kadın veliyelerden Rabiat’ül Adeviyye’nin makamlarını ziyaret. Kidron Vadisinde yeralan Hz. İsa’nın son namazını kıldığı ve kendi elleriyle diktiği 2 bin yaşındaki zeytin ağaçlarının görülmesi. Hz. Meryem’in kabrininin ziyaret edilmesi. Daha sonra Batı Şeria’nın önemli şehirlerinden 15 bin yaşındaki Eriha’ya hareket. Eriha’da Hz.Musa Makamını ziyaret ve Hz. İsa’nın 40 gün şeytanla imtihan edildiği mekanın görülmesi. Lut Kavminin helak olduğu, dünyanın en çukur bölgesi olan (-400 metre) Lut Gölü’nün görülmesi. Akşam yemeğinin ardından Tel Aviv Havalimanına transfer.

29 Ekim 2017 Pazar Kudüs - Tel Aviv - Türkiye

Saat 00:55'de THY’nin TK791 seferi ile İstanbul aktarmalı Türkiye'nin diğer şehirlerine hareket. (Diğer şehirlerden gelen yolcularımız için arzu etmeleri halinde bulundukları şehre iç hat uçak bağlantısı sağlanacaktır. Fark +60 USD)

KUDÜS GEZİLERİMİZİN GERÇEKLEŞECEĞİ DİĞER TARİHLER

  • 4 Ekim - 12 Ekim 2017 KUDÜS - TURİ SİNA - MISIR GEZİSİ için Tıklayınız. (Sadece SEFİR'de)
  • 26 Ekim - 29 Ekim 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız
  • 30 Kasım - 3 Aralık 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız.
  • 14 Aralık - 17 Aralık 2017 KUDÜS - FİLİSTİN GEZİSİ (499 USD) için Tıklayınız.

 

 

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 26 Ekim 2017

Dönüş Tarihi: 29 Ekim 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Hava Yolları ile gidiş - dönüş uçak biletleri (iç hat bağlantı ücreti 60 $'dır)

Vize ve Harç ücretleri

4 yıldızlı National Hotel Jerusalem'de konaklama

Açık Büfe sabah + akşam yemekleri

Sefir Tur özel Kudüs Kitabı

Tüm Müze ve ören yeri ücretleri

Sefir Turizm özel rehberlik ve yerel rehberlik hizmeti


Biz Sizi Arayalım