Kudüs ve Ürdün Gezisi (3-7 Mayıs) - 3 Mayıs 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.


KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

 

1.Gün 3 Mayıs 2017 Çarşamba Mute Şehitliği - Amman (Ürdün)

Ankara’dan Pegasus havayolları ile 10:55’de Amman’a uçuş, 13:40’da Amman’a varış .Mute Şehitliği ziyareti şehit sahabelerden (Zeyd Bin Harise, Cafer-i Tayyar ve Abdullah Bin Revaha Hz.nin) kabirleri ziyaretlerinden sonra  Amman’da otele yerleşme.Akşam  yemeği ve konaklama.

2.Gün 4 Mayıs 2017 Perşembe Lut Gölü - Eriha - KUDÜS

Kahvaltı sonrası Ashab-ı Kehf,Hz.Şuayb (a.s)ın makamı ziyareti.Filistin’e geçiş. Dünyanın en eski yerleşim yeri,on bin yıllık  Eriha Şehrini geziyoruz.Dünyanın en çukur bölgesi ve Lut kavminin helak olduğu Ölü Deniz’in(Lut Gölü) görülmesi.Sahabelerden Ubade Bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in kabirlerini ziyaret.Hz.Musa Makamını ziyaret.Kudüs’te otele yerleşme ve akşam yemeği.Yatsı namazı Mescid-i Aksa’da.Mescid-i Aksa avlusunda yeralan Kubbetül Sahra, Muallak Taşı, Miraç Kubbesi ve diğer bölümlerin hakkında bilgi sunumu.

3.Gün 5 Mayıs 2017 Cuma KUDÜS

Sabah namazı  Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası Zeytin Dağı’na Sahabe Hz.Selman-ı Farisi makamı ve  Rabiat’ül Adeviyye’nin kabirlerini ziyaret.Hz.İsa(a.s)ın göğe yükseldiği mekan ve Zeytin Dağı’nda Kudüs’ün panoramik seyri.Hz.Meryem’in kabrinin ziyareti.Sahabelerden Ubade Bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in kabirlerini ziyaret.Cuma Namazı Mescid-i Aksa’da. Mescid-i Aksa avlusundaki Kubbet’ül Sahra, Mescid-i Burak, Mervan Mescidini ziyareti,Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı(Burak Duvar)nın ziyareti.Hristiyanlarca kutsal kabul edilen ve Hz.İsa(a.s) suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi,Hz.Ömer Mescidi’ni ziyaret. Akşam yemeği. Yatsı namazı Mescid-i Aksa’da..

4.Gün 6 Mayıs 2017 Cumartesi  El Halil - KUDÜS

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.Kahvaltıdan sonra El Halil şehrine hareket, Yol üzerinde Halhul kasabasında ki Hz.Yunus (a.s)ın makamını ziyaret.El Halil‘de Hz.İbrahim (a.s),Hz.İshak (a.s),Hz. Yakup (a.s) ve  zevcelerinin kabirlerini ziyaret,Beytlahm’da  Hz.İsa (a.s)ın doğduğu mağara ve üzerine yapılan Viladet Kilisesi ziyareti. .Kudüs’ dönüş. Akşam yemeği.Yatsı namazı Mescid-i  Aksa’da..

5.Gün 7 Mayıs 2017 Pazar  Osmanlı Şehirleri: Yafa

Sabah namazı Mescid-i Aksa’da.Kahvaltı sonrası Hz.Davut (as) kabrini ziyaret.Hz.İsa (a.s) ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi Telaviv’e hareket.Telaviv’de panoramik şehir turu. Yafa’da; Osmanlı eserleri Mahmudiye Külliyesi, II Abdülhamit Han’ın Saat Kulesi ve Cezayirli Hasan Paşa camini ziyaret. Telaviv havalimanına hareket. Pegasus Havayollarının 15:35’de uçağı ile İstanbul aktarmalı Ankara haraket. 21:00’de Ankara’ya varış.

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 3 Mayıs 2017

Dönüş Tarihi: 7 Mayıs 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Kudüs'te 4 gece konaklama

Gidiş-Dönüş Uçak biletleri

(Açık Büfe) Sabah + Akşam Yemekleri

Tüm müze ve yeri giriş ücretleri

Türkçe rehberlik hizmetleri

Sefir Tur Özel Kudüs Kitabı


Biz Sizi Arayalım