Tarihi İstanbul Kültür Turu - 21 Temmuz 2017

Önceki Sayfaya Dön
 

1. GÜN: Sabah saat 07:00’de Ankara Esenboğa Havalimanı içhatlarda buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Saat 09:00’da İstanbul’a varış. Havalimanında hazır bekleyen lüks aracımızla İstanbul nadide ve en tarihi mekanlarından Üsküdar’a geçiyoruz. Üsküdar’da Salacak Sahilinde boğazı ve Kızkulesini temaşa ediyoruz, Aziz Mahmud Hüdai cami ve külliyesi, denize nazır Şemsi Paşa Cami ve III. Ahmed’in annesi tarafından yaptırılan Yeni Valide Cami ve Hürrem Sultan ile Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan tarafından yaptırılan Mihrimah Sultan Cami’nin görülmesinin ardından Avrupa yakasına geçiyoruz. Avrupa yakasında ilk durağımız Haliç’teki Pierre Loti Tepesi. Haliç’in enfes panoramasını izledikten sonra Medine’ye hicret ettikten sonra Peygamberimizi (sav)  evinde 7 ay ağırlayan Sahabe Eyüp Sultan’ın kabrini ziyaret ediyoruz. Kanuni Sultan Süleyman’ın kabrinin bulunduğu Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Süleymaniye Camisine gidiyoruz. Cami etrafında ev yemekleriyle meşhur lokantalarda öğle yemeği aldıktan sonra Mimar Sinan’ın çıraklık eseri Şehzadebaşı Camiyi geziyoruz. İstanbul’un tarihi caddelerinde yürüyerek Kapalı Çarşı ve Galata köprüsüne ulaşıyoruz. Otobüsümüzle Taksim yakınlarına ulaştıktan sonra Beyoğlu ve Taksim’de gezinti yapıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra tarihi yarımadadaki gezilerimize başlıyoruz. İstanbul’un sembollerinden olan Sultan I. Ahmed’in yaptırdığı Sultanahmet Cami ve Bizans İmparatoru Justinianos tarafından yaptırılan yeryüzündeki en eski yapılardan biri olan Ayasofya’yı ve Mısır’dan getirilen dikilitaşı geziyoruz. Roma İmparatoru 1. Theodosius tarafından Mısır'dan getirilen Dikilitaş'ı , Persler'e karşı kazanılmış zaferin anısına dikilen Yılanlı Sütun'a , İmparator Constantine'nin yaptırdığı Örme Obelisk'i, Osmanlı İmparatorluğunda 400 yıl idare merkezi olarak kullanılan Topkapı Sarayını gezdikten sonra Roma döneminde gladyatör savaşlarının yapıldığı Hipodrum meydanı, adeta yer altı şehri olan Yerebatan sarnıçlarını görüyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Sultan Ahmet köftesini olarak alıyoruz. 31. Osmanlı Padişahı Sultan Abdulmecid tarafından yaptırılan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'daki çalışmalarında kullandığı ve vefat ettiği yer olan, günümüzde Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından da kullanılan Batı-Osmanlı mimarisinin birleşimi Dolmabahçe Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. İstanbul gezimizi sonlandırıp havalimanına intikal ediyoruz. Saat 23:30’da Ankara’ya uçuyoruz. 01:00’de Ankara Esenboğa Havalimanına varıyoruz. Turumuzun sonu.

 

 

Ücrete dahil olanlar
- Gidiş-dönüş uçak bileti
- İstanbul içi lüks araçla seyahat
- 5 Yıldızlı otelde (Ramada Plaza) konaklama
- 1 Sabah kahvaltısı (açık büfe), 1 Akşam yemeği (açık büfe), 2 öğle yemeği (meşhur Sultanahmet köftesi + Süleymaniye Cami lokantaları)
- Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı profesyonel rehberlik hizmeti
- Sefir Turizm özel “İstanbul” gezi kitapçığı
- KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar
- Tüm şahsi harcamalar
- Yemeklerde alınan ekstralar
- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (Yolcularımızın müze kart almalarını tavsiye ediyoruz.)

 

NOT:  Diğer gerçekleşecek olan tarih  5 - 6 Ağustos'tur.

 

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 21 Temmuz 2017

Dönüş Tarihi: 22 Temmuz 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Ücrete dahil olanlar

Gidiş-dönüş uçak bileti

İstanbul içi lüks araçla seyahat

5 Yıldızlı otelde (Ramada Plaza) konaklama

1 Sabah kahvaltısı (açık büfe)

1 Akşam yemeği (açık büfe)

2 öğle yemeği (meşhur Sultanahmet köftesi + Süleymaniye Cami lokantaları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı profesyonel rehberlik hizmeti- Sefir Turizm özel “İstanbul” gezi kitapçığı - KDV


Biz Sizi Arayalım