Kudüs ve Filistin Gezisi (11-15 Temmuz) - 11 Temmuz 2017

13 Yıldır Gerçekleştiriyoruz!

Önceki Sayfaya Dön
 

BU GEZİYİ 2004 YILINDAN BU YANA gerçekleştiriyoruz.                                                                                                                                           
KUDÜS'te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç'a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL'de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa'nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

 
   
 
11 Temmuz Salı : TÜRKİYE İSTANBUL - TELAVİV -KUDÜS
THY ile diğer şehirlerden gelen yolcumlarımızla İstanbul'da buluşma. THY ile Saat 18:55’te TK808 İstanbul - Telaviv uçuş. Pasaport işlemlerinin ardından Kudüs’te otelimize yerleşme.

12 Temmuz Çarşamba : KUDÜS -ZEYTİN DAĞI
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Kahvaltı sonrası, Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün panoramik seyri. Hendek Savaşı'nın fikir sahibi sahabe Selman-ı Farisi ve kadın velilerden Rabiat’ül Adeviyye makamlarını ziyaret. Mescid-i Aksa avlusundaki Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi  ve Kadim Aksa ziyaret. Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği yer olan Kıyamet Kilisesi’nin görülmesi. Kudüs'ün eski sokaklarında gezinti. Akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da.

13 Temmuz Perşembe : KUDÜS - ERİHA - LUT GÖLÜ

Sabah namazı Mescid-i Aksa. Kahvaltı sonrası Hz.Davut kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son akşam yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin görülmesi. UNESCO'ya göre kesintisiz yerleşim yeri olması itibariyle dünyanın en eski şehri Eriha şehrine hareket. Eriha şehir gezisi. Lut kavminin helak olduğu ve dünyanın en çukur bölgesi Lut Gölü’nün görülmesi. Hz.Musa Makamını ziyaret,Kudüs’e varış. Akşam yemeği. Akşam ve yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..   

14 Temmuz Cuma: KUDÜS - EL HALİL- BEYTLAHM
Sabah namazı Mescid-i Aksa’da. Cuma namazı Öncesi Mescid-i Aksa’ya gidiş. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA'da. Cuma namazı edasının ardından El Halil Şehrine hareket .Yol Üzerinde Halhul kasabasındaki Hz.Yunus(as) makamını ziyaret. El Halil Haremi İbrahim caminde medfun bulunan Hz.İbrahim (as), Hz.İshak (as), Hz.Yakup (as) ile zevcelerinin kabirlerini ziyaret. Beytlahm şehrine hareket. Hz.İsa (as) dünyaya geldiği mağaranın görülmesi. Kudüs’e dönüş. Yatsı namazları Mescid-i Aksa’da..

15 Temmuz Cumartesi: KUDÜS - TELAVİV - İSTANBUL
Sabah saat 06:45’te THY ile TK809 Telaviv-İstanbul uçuş. Diğer şehirlerimize transfer. Turun sonu.

 

 

 

 

Tur Hakkında


Bu tur uçak ile yapılmaktadır.

Tarih Aralığı:

Gidiş Tarihi: 11 Temmuz 2017

Dönüş Tarihi: 15 Temmuz 2017


Fiyata Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Hizmetler

Gidiş - dönüş uçak biletleri

Vize ve Harç ücretleri

Konaklama

Açık Büfe sabah +akşam yemekleri

Sefir Tur özel Kudüs Kitabı

Tüm Müze ve ören yeri ücretleri

Türkçe rehberlik hizmeti


Biz Sizi Arayalım